آینده فروشگاه های اینترنتی در ایران چگونه خواهد بود

Rate this post

آینده فروشگاه های اینترنتی در ایران روزبه روز در حال پیشرفت است تجارت الکترونیک یعنی خرید و فروش کالا یا خدمات در بستر اینترنت میباشد تجارت الکترونیک بیش از چهل  سال پیش استارت طده شد، زمانی که معرفی فناوری های اولیه مانند تبادل الکترونیکی داده  و خرید از راه دور در دهه 1970 راه را برای فروشگاه تجارت الکترونیک امروزی که امروزه می شناسیم هموار کرد. فضای مجازی اینترنتی در سال 1991 به روی عموم مردم جهان باز شد. سایت فروشگاهی آمازون یکی از اولین سایت های تجارت الکترونیک در کشور امریکا بود که شروع به فروش آنلاین  انواع محصولات کرد که در حال حاظر حتی ایرانیان هم در این فروشگاه محصول خود را به فروش میرسانند.


خرید آنلاین چیست

خرید آنلاین چیست:

خرید آنلاین  به مشتریان و فروشندگان  انی امکان را میدهد را در تمام گوشه های جهان و ایران با استفاده از یک مرورگر وب به یکدیگر متصل میشوند  امروزه، دیدن محصولات فروشگاه های آنلاین که طیف وسیعی از محصولات را  در اختیار داد با داشتن یک موبایل کوچک امکان پذیر میکند و شما به راحتی میتوانید هر کجای ایران که باشدی محصول مودن ظر خود را سفارش بدهید و درب منزل خود تحویل بگیرید. در عصر حاظر در هر صورت، هر انسانی که به شبکه جهانی اینترنت دسترسی دارد، و معمولا بعد کرونا باعث شده افراد میلی بیشتری به خرید اینترنتی داشته باشند خرید اینترنتی و تعامل با وب سایت های تجارت الکترونیک برای زندگی روزمره بسیار ضروری شده است. با تکامل سریع فناوری هر روز اهد ماشینی شدن دنیای امروزی خواهیم بود.

مزایای خرید اینترنتی چیست

 مزایای خرید اینترنتی چیست :

خرید اینترنتی بهتر است یا حضوری اصلی ترین مزیت خرید اینترنتی در تنوع انتخاب و دسترسی مداوم به فروشگاه، از صرفه جویی در زمان است. بدون شک یکی از فاکتور های مهم خرید اینترنتی، سهولت و راحتی خرید است. چه در منزل ، در محل کار یا با رفیقان خود باشید، می توانید از فروشگاه آنلاین مثل فروشگاه لینک سرا دیدن کنید تا به راحتی سفارش داده و خرید کنید. موقع خرید با در نظر گرفتن معیارهای خاص مختلف، می توانید محصول مورد نظر را با سایر محصولات مقایسه نمایید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. بسیاری از افراد روش سنتی خرید محصولات مورد نیاز خود را ترجیح می دهند و به خرید آنلاین روی می آورند مخصوصا انهایی که قصد خرید پوشاک را دارند. اما این به شما کمک می کند در زمان صرفه جویی کنید.زمان و پول دو عامل مهم در زندگی افراد هستند و فروشگاه اینترنتی این مسائل را در نظر میگیرند و هر روز شرایط بهتر و ساده تری را به مشتریان خود ارائه می دهند. کارکردهای مختلف خرید اینترنتی مثل دریافت کدهای تخفیف باعث افزایش جذب مشتری می شود. این در حالی است که فروشگاه های سنتی تغییرات زیادی ایجاد می کنند و نمی توانند خدمات دیگری ارائه دهند.

آینده فروشگاه های اینترنتی چگونه خواهد بود

آینده فروشگاه های اینترنتی چگونه خواهد بود :

خرید در فروشگاه بیشترین سهم از درآمد خرده‌فروشی را ایجاد می‌کند. این فقط می تواند به این معنی باشد که مردم هنوز هم احساس تجربه خرید را دوست دارند، اما در عین حال، خرده فروشان باید خود را با روشی جدیدتر و تازه تر برای تعامل با مصرف کنندگان وفق دهند.مصرف کنندگان بدون شک از تجربه صحبت با کارکنان فروشگاه، لمس محصولات لذت می برند. اما، فروش آنلاین کاهش نمی یابد و خرده فروشان سنتی باید راه های جدیدی برای ایجاد تجربیات شخصی تر پیدا کنند.در آینده  مصرف کنندگان می توانند وارد فروشگاه شوند، لباس ها را امتحان کنند، محصولات را مشاهده کنند، برچسب ها را اسکن کنند و با تلفن های هوشمند خود پرداخت کنند. می توان گفت استفاده از فناوری فضای فیزیکی را از فروشگاه به نمایشگاه تبدیل می کند. در واقع فروشگاه فیزیکی هم ویترین خواهد بود و هم بخشی از یک فروشگاه اینترنتی برخوردا خواهد بود.

خالق اینترنت چه شخصی بود

خالق اینترنت چه شخصی بود :

اقای تیم برنرز انگلیسی مخترع اینترنت،پدر وب ومدیر کنسرسیوم شبکه تارگستر جهانی در اوت 1991 میلادی اولین وب سایت را ساخت و آنرا در فضای مجازی قرار داد امروزه اختراع وب یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین رویدادهای جهان امروزی به شمار می رود. این رویداد زندگی مدرن مردم در سراسر جهان را تغییر داد.

شبکه اینترنت چگونه کار میکند

شبکه اینترنت چگونه کار میکند :

اینترنت  همانندن یک ستون برای وب است، زیرساخت فنی که وب را ممکن می کند. در ابتدایی ترین حالت، اینترنت یک شبکه بزرگ از کامپیوترها است که همه با هم ارتباط برقرار می کنند معمولا مرکز داده های سایت ها سروها هستند که در سراسر دنیا قرار دارند که به انها سرور های میزبانی سایت میگویند و اطلاعات سایت ها در این سرورها ذخیره میشوند که اگر بخواهیم مثال ساده ای بزنیم سرور همانند کیس کامپیوتر است که با پردازنده و رم های پیشرفته تر و بزرگ تر میباشد.

چرا باید فروشگاه اینترنتی داشته باشیم

چرا باید فروشگاه اینترنتی داشته باشیم :

بعد از آمدن کرونا بسیار از افراد فروش اینترنتی خود را آغاز کرده اند راه فروشگاه اینترنتی مجازی  برای بهبود روند کسب و کار در دوارن کرونایی بسیار به کمک فروشندگان آمد چرا که در دنیای فعلی و با آمدن عصر دیحیتالی هر روز شاهده مجازی شدن فروشگاه اینترنتی خواهیم بود البته مشتریان دوست دارند  از فروشگاهی خرید انجام دهند که دارای اعتبار و محصولات خاص باشد چون بسیاری از فروشگاهای اینترنتی موفقیتی کسب نمیکنند و بعد از مدتی بسته میشوند. 

فرق سایت و پیج های شبکه های اجتماعی

 

فرق سایت و پیج های شبکه های اجتماعی چیست :

داشتن سایت با پیج و فعالیت در شبکه های اجتماعی فرق دارد مثلا برای کسی که میخواهد سایت اینترنتی داشته باشد بدون شک باید جزو 10 سایت برتر صفجه اول باشد و برای داشتن پیج خیر باید فالور داشته باشید و در شبکه های اجتماعی نیازی به هزینه هاست ندارید پس نتیجه میگیرم داشتن پیج اسان است و نیازی به هیچ تخصص و دانشی نیست اما در مورد سایت اینترنتی قضیه فرق داد چون با یک اشتباه سایتتان پنالتی میشود دیگر مثل قبل نخواهد شد اما پیج ها و کانالها حذف هم بشن میتوانید باز هم به سادگی فعالیت پیج جدیدی را اغاز نمایید.

 

 

چیکار کنیم فروش زیاد بشه

چیکار کنیم فروش زیاد بشه:خرید آنلاین چیست:

خب این سوال آسونه باید محصولاتی را به فروش برسانید که مشتریانتان راضی باشند مثلا اگر فروشگاهی دارید که مشتریان ثابت دارید این خودش یک امتیاز بزرگ میشود یا حتی اگر نظرات خود را هم در سایت ثبت میکنند چه بهتر نکته بعدی اگر مشتری تعداد سفارشات بالایی داشت سعی کنید به او تخفیف بدهید تا بعدا هم ترغیب شود به فروشگاه شما سر بزند و نکته بعدی این است که باید نیاز های مشترانتان چه کالاهایی هست چون معمولا هر سایتی چند کالا به خصوص را به فروش میرسانند پس سعی کنید کالاهایی به فروشگاه خود اضافه کنید که مشتریانتان از آن استقبال میکنند.

میخوام فروشگاه اینترنتی بزنم خوبه یا نه

میخوام فروشگاه اینترنتی بزنم خوبه یا نه :

خب تا اینجا از مزیت و معایب فروشگاه اینترنتی آشنا شده اید و میتوانید با سرمایه کم یک فروشگاه داشته باشید چون نیازی به اجاره مغازه ندارید و هر لحظه از شبانه روز اجناستان بفروش خواهد رسید پس دادتشن این نوع فروشگاه بد نیست خوب هم میباشد .

چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم

چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم :

شاید بسیاری افرادی هتسند که بگویند با داشتن شبکه اجتماعی که رایگان هم هست چراباید هزینه کنیم برای سایت که همان طور که میدانید شبکه های اجتماعی فیلتر هستند و گوگل فیلتر نخواهد شد و پس نتیجه این است که داشتن سایت بسیار مهم است البته اگر بازدید نداشته باشید باز هم داشتن سایت بی فایده است چون اگر قرار باشد سایتتان در صفحه اول نباشد پس درامدی هم نخواهید داشت. 

  • چرا باید سایت فروشگاهی تاسیس کنیم !
  1. بیشتر شدن فروش
  2. فروش کل ایران 
  3. راحت بودن بازار آنلاین
  4. میتواند باعث افزایش اعتماد مشتریان شود
  5. جلب مشتریان بیشتر
  • ایا فروشگاه اینترنتی باید سئو شود : بله نیاز است چون اگر جزو 10 سایت اول در صفحه گوگل نباشید دیده نخواهید شد پس حتما باید یک سایت سئو شده باشد اما این که به چه شخصی اعتماد میکنید و سئو سایت را در اختیارش قرار میدهید باید خودتان با جستجو و دیدن نمونه کارها اقدام به استخدام سئو کار نمایید. 

سخن آخر :

در جهان امروز، کلمه خرید تنها به معنای خرید یک محصول نیست. بلکه  یک تجربه برای مشتری است که ایا خدمات درست به ان میدهید و محصولی داده خواهد شد که مشتری دوباره به فروشگاه شما سری بزنید یا خیر همان طور که میدانید خرید آنلاین سریع و راحت تر است اما دردسر های خود را دارد چون مشتری جنس را از نزدیک نمیبیند اما داشتن فروشگاه اینترنی مزیای زیادی دارد و سختی های خود را هم دارد اما باید بدانید هیچ وقت تسلیم نشوید اگر ایده ای دارید، بروید و آن را انجام بدهید چون عمر انسان کوتاه میباشد طرح کسب و کار خود را ایجاد کنید چون انسان هر چیزی را که در ذهن خود تصور میکنید میتواند انجامش دهد چون فضای مجازی که هم اکنون در میان کاربران ایرانی به فراوانی استفاده میشود خود بستری برای کسب و کار شما خواهد بود.در هر کشوری از جهان، یکی از شاخص های رونق کسب و کار، میزان توسعه صنعت خرده فروشی هر کشوری است. خریداران همزمان با دو گزینه آنلاین و آفلاین روبرو هستند و شاهد رشد قابل توجهی در رقابت هستند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *